Dzięki Zakupom Google i reklamom internetowym opartym na plikach produktów, które rosną z roku na rok, zarówno pod względem wydatków, jak i zwrotu z inwestycji, konieczne jest, aby reklamodawcy byli na bieżąco z najnowszymi zmianami, aby zawsze jak najlepiej wykorzystać ten niezwykle cenny kanał.
Google wprowadziło wiele nowych funkcji zakupowych w ciągu ostatnich 8 miesięcy. Dodatkowe pliki zostały uruchomione we wrześniu ubiegłego roku, reguły plików danych otrzymały ogromną aktualizację około lutego tego roku i zupełnie nową "zoptymalizowane na cel" kampanie zakupowe (również znane jako "uniwersalne kampanie zakupowe"), a akcje zakupowe zostały uruchomione w zeszłym miesiącu. Wszystkie te nowe błyszczące funkcje nie byłyby w ogóle pomocne bez inteligentnego wykorzystania tak zwanych niestandardowych etykiet.
Gobinesan Rajaratnam I Andreas Lang I Thomas Byskov Madsen I Brian Ahle I Thomas Jaskov
Pliki produktowe mogą występować w wielu formatach i formach. XML, CSV, TXT itp.
Czasami zrozumienie, jak działają atrybuty i pola pliku, nie jest proste. Dlatego dla celów tego przewodnika będziemy myśleć o pliku produktowym jak o prostym arkuszu kalkulacyjnym pokazującym listę produktów, które masz w swoim katalogu.
Wiersze pokazują listę produktów i kolumn atrybutów produktów, takich jak identyfikator produktu, tytuł, opis, cena, dostępność itd. Załóżmy, że umieścisz atrybut ID w pierwszej kolumnie arkusza, kolumnie A. Następnie umieścisz tytuł w kolumnie B, opis w kolumnie C i tak dalej.
W Zakupach Google niektóre kolumny (nazywane także atrybutami, polami lub danymi produktu) są obowiązkowe, podczas gdy inne są opcjonalne. (Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej na temat atrybutów obowiązkowych i opcjonalnych)
Przykład pliku produktowego:
Wróć na górę strony lubZakupy Google umożliwiają tworzenie grup produktów na podstawie kategorii, typu produktu, identyfikatora, stanu, marki, kanału i wyłączności kanału.
Jeśli chcesz podzielić grupy produktów według innego atrybutu, niestandardowe etykiety w Zakupach Google oferują możliwość tworzenia grup produktów na podstawie warunków, które możesz ustawić samodzielnie.
Niestandardowe etykiety to 5 opcjonalnych kolumn, nazwanych custom_label_0, custom_label_1, custom_label_2, itd., które można dodać do pliku produktowego. Wartości w niestandardowych kolumnach etykiet są według uznania reklamodawców. W rzeczywistości nie ma wymagań ani reguł podyktowanych przez Google.
Etykiety niestandardowe pozwalają na większą swobodę w strategii licytacji. Dodanie tych wartości dla każdego pojedynczego produktu umożliwia segmentowanie licytacji na reklamę produktu w ramach kampanii zakupowych.
Podczas gdy inne atrybuty pliku są powiązane z konkretnym produktem i zawsze muszą być takie same, jak pokazane w witrynie reklamodawcy, niestandardowe etykiety mogą być czymkolwiek i potencjalnie mogą zmieniać się w dowolnym momencie.
W rzeczywistości ich wartość nie jest wyświetlana w żadnym innym miejscu niż na koncie AdWords.
Wyobraźmy sobie następujący, powszechny scenariusz: Jesteś menedżerem PPC w średniej/dużej firmie e-commerce. W swoim katalogu masz setki tysięcy produktów. Na pewno jest ich zbyt wiele, aby można było nimi zarządzać ręcznie za pomocą Excela lub arkusza Google. Dlatego prosi się programistów, aby wygenerowali dla Ciebie plik produktowy.
Niestety, programiści są zawsze bardzo zajęci robieniem czegoś innego i nie mogą poświęcić odpowiedniej ilości czasu na zajęcie się Twoimi żądaniami. W związku z tym, aby ich praca była jak najprostsza i najszybsza, należy poprosić ich o dodanie do pliku tylko obowiązkowych podstawowych atrybutów.
Wtedy wszystko, czego potrzebujesz, to tylko mała przysługa.
Potrzebujesz ich, aby dodali 5 dodatkowych pustych kolumn, czyli omawiane etykiety niestandardowe. Dzięki tym magicznym pustym kolumnom będziesz mógł dodać dodatkowe pola samodzielnie, nie prosząc programistów o edycję pliku, co zwykle zabiera dużo czasu i wiele wiadomości e-mail w tę i z powrotem. Możesz dodać specjalną cenę sprzedaży, datę rozpoczęcia i zakończenia sprzedaży, kategorię produktu, dodatkowy opis, koszty wysyłki i wiele innych.
Powiedziałbym więc, że głównym zastosowaniem niestandardowych etykiet jest danie marketerom jak największej niezależności od programistów. Jeśli jesteś marką, jest to szczególnie przydatne, gdy zespół programistów jest outsourcowany z agencji.
Lub, jeśli jesteś agencją, niestandardowe etykiety pozwalają Ci pracować nad plikiem bez żądania zmian od klienta, dzięki czemu Twoja praca jest szybsza i płynniejsza. Mając to na uwadze, przejdźmy jeszcze głębiej i zobaczmy, jakie są główne funkcje etykiet niestandardowych w kampaniach Zakupów Google.
Jedną z głównych skarg na kampanie Zakupów Google Shopping, jest brak kontroli nad nimi. W rzeczywistości, w przeciwieństwie do zwykłych kampanii wyszukiwania, nie można licytować słów kluczowych.
W związku z tym tracisz kontrolę nad wyświetlaniem reklam z listą produktów i, co najważniejsze, nad ich kosztem kliknięcia.
Google wyświetla reklamy produktów, starając się dopasować wyszukiwane hasło do tytułu i opisu Twoich produktów w pliku. Jednak gdy masz setki tysięcy produktów, szanse na pojawienie się produktu w przypadku nieistotnych wyszukiwań są bardzo wysokie. Wynika to również z faktu, że wiele z nich może mieć ten sam opis lub podobne tytuły. Jest to szczególnie prawdziwe na przykład w przypadku różnych elementów w tej samej kolekcji mebli lub różnych książek tego samego autora. Wszystko, co chcesz zrobić, to dostać się na miejsce kierowcy i uzyskać pełną kontrolę nad kampaniami zakupowymi.
Najlepszym sposobem osiągnięcia kontroli jest utworzenie grup produktów w AdWords. Dzięki grupom produktów możesz grupować produkty i zarządzać nimi osobno. Na przykład, jeśli jesteś sprzedawcą mody, możesz ustawić wyższą stawkę na koszule niż na buty. A może chcesz pokazać rodzaj butów tylko w określonym regionie. Może chcesz, aby niektóre spodnie były widoczne tylko z telefonu komórkowego. Możliwości są nieograniczone, ale ostatecznie chcesz segmentować plik produktowy, aby zarządzać różnymi segmentami produktów na różne sposoby.
Teraz pytanie brzmi: jak mogę zgrupować tylko te produkty, które chcę?
Wracając do przykładu menedżera PPC vs deweloperzy, jeśli masz szczęście być bliskim przyjacielem najlepszego programisty w firmie, możesz poprosić go o dodanie kolumny product_type do swojego pliku i sortowanie grup produktów na podstawie tego atrybut. A może możesz poprosić go o dodanie niestandardowej opcjonalnej kolumny o nazwie „product_segment”, która agreguje produkty na podstawie określonych wymagań. Jeśli jednak najlepszy programista w firmie nawet nie zna Twojego imienia i nazwiska, istnieje prawdopodobieństwo, że będziesz musiał sortować rzeczy samodzielnie.
I właśnie tutaj z pomocą przychodzą niestandardowe etykiety. Możesz dodawać wartości do niestandardowych kolumn etykiet bezpośrednio z konta Google Merchant Center, bez zmiany lub edycji samego pliku. Wartości będą widoczne w AdWords bezpośrednio po ich utworzeniu, a stamtąd będziesz mógł tworzyć grupy produktów na podstawie własnych etykiet.
Odpowiednia segmentacja produktu daje również możliwość dostępu do raportów na poziomie grupy produktów. W rzeczywistości, po utworzeniu wielu grup produktów, możesz zobaczyć ich wydajność na pierwszy rzut oka.
Raportowanie na poziomie produktu, chociaż jest dostępne w AdWords w zakładce „produkty”, z pewnością nie jest realną opcją dla dużych firm e-commerce z dużymi plikami. Raporty na poziomie grupy produktów są znacznie bardziej wnikliwe i łatwiejsze do odczytania.
Dzięki raportowaniu na poziomie grupy produktów możesz przetestować wydajność segmentu w porównaniu z innym.
Na przykład możesz zobaczyć, w jaki sposób koszt wysyłki wpływa na współczynnik konwersji. W ten sposób utworzysz grupę produktów agregującą wszystkie produkty wysyłane po cenie X i inną grupę produktów wysyłanych po cenie Y. Następnie możesz porównać wydajność. W jaki sposób mógłbyś segmentować produkty w ten sposób? Łatwe wypełnianie kolumny niestandardowej etykiety na podstawie ceny wysyłki produktów.
Zobaczmy, jak możesz ustawić etykiety niestandardowe bezpośrednio w pliku.
Dzięki regule „wartość statyczna” możesz ekstrapolować słowo z dowolnego atrybutu produktu i wypełnić kolumnę niestandardowej etykiety tym samym słowem. W poniższym przykładzie reguła wyszukuje wszystkie produkty, w których w tytule pojawia się słowo „koszula” i wypełnia kolumnę niestandardowej etykiety tym samym słowem. W ten sposób mogę agregować wszystkie koszulki w jedną grupę produktów w AdWords.
Utwórz etykietę niestandardową dla sezonu lub innych atrybutów, dla których nie masz oddzielnego pola:
Utwórz niestandardową etykietę dla marży na podstawie ceny:
Utwórz niestandardową etykietę dla najlepiej sprzedających się. Możesz oznaczyć poszczególne produkty jako Najlepiej sprzedające się, mapując je z identyfikatora produktu:
Jeśli masz listę topsellerów, możesz po prostu przesłać je do DFW i użyć „is-in-list”:
Dzięki regule „Zmień nazwę” można w rzeczywistości ustawić etykietę niestandardową na wartość, która już istnieje w pliku podstawowym lub dodatkowym. Jednym z najczęstszych zastosowań tej reguły byłoby zapełnienie kolumny GTIN wartościami identyfikacyjnymi produktu (jeśli te dwa są równe). W ten sposób programiści nie muszą sami tworzyć kolumny GTIN i możesz zaoszczędzić im dodatkowej pracy. Jednak dzieje się tak dopiero połączeniu z funkcją dodatkowego pliku, która zapewnia regułę „ustaw na”.
Utwórz niestandardową etykietę dla koloru lub rozmiaru, wagi, wieku lub płci lub dowolnego atrybutu, który już znajduje się w polu pliku:
Etykiety niestandardowe mogą być używane do wielu celów. Jak najlepiej je wykorzystać, zależy naprawdę od konkretnych potrzeb Twojej firmy. Oto kilka scenariuszy, w których niestandardowe etykiety mogą być niezbędne do poprawy skuteczności kampanii zakupowej i zwrotu wydatków reklamowych. Weź te przykłady za inspirację i bądź kreatywny w poszukiwaniu nowych sposobów, w jakie mogą pomóc Twojej firmie.
Jeśli chodzi o duże witryny e-commerce, są szanse na to, że w danym momencie rzeczywiście tylko stosunkowo niewielka część katalogu produktów jest istotna. Na przykład w księgarni większość sprzedaży będzie napędzana głównie przez najbardziej trendy książki tego sezonu. Biorąc pod uwagę, że Twój czas jest ograniczony i nie możesz zoptymalizować wszystkich tysięcy produktów, które masz w pliku, warto nadać priorytet tylko tym książkom. To, co możesz zrobić, to wyciągnięcie raportu na temat najlepiej sprzedających się produktów tygodnia i umieszczenie ich w arkuszu Google. Następnie możesz dodać kolumnę o nazwie, na przykład „segment”, i wypełnić ją wartością „Bestsellery”. Dopóki identyfikatory produktów wprowadzone w Arkuszu Google pasują do identyfikatorów w głównym pliku, możesz przesłać ten arkusz jako dodatkowy plik w Merchant Center. W tym momencie możesz użyć reguły „ustaw na”, aby ustawić custom_label_0 w swoim podstawowym pliku jako równy atrybutowi „segment” w Twoim dodatkowym pliku. Zobacz poniżej, jak może wyglądać Twój dodatkowy plik:
Następnie znajdziesz wartości niestandardowej etykiety na koncie AdWords. Stamtąd będziesz mógł utworzyć co najmniej dwie grupy produktów, jedną zawierającą wszystkie produkty z custom_label_0 równą „Bestsellerom”, a drugą z całą resztą katalogu.
Ponadto, korzystając z formuł Arkuszy Google, możesz dynamicznie zmieniać wartości etykiet niestandardowych. Na przykład, gdy tylko produkt nie sprzedaje się już najlepiej, wartość może automatycznie zmienić się z „Bestsellers” na „Niski priorytet”. Możesz także podzielić segmenty produktów na różne kampanie, a nie tylko na grupy produktów. W ten sposób można alokować różne budżety, a nie tylko oferty. Jest to szczególnie przydatne, gdy używasz automatycznych strategii licytacji, takich jak docelowy ROAS lub Maksymalizuj kliknięcia, które nie pozwalają na ręczne stawki.
Możesz korzystać z tej samej strategii (dodatkowe pliki + niestandardowe etykiety) to segment produktów oparty na wartości strategicznej, która może dotyczyć marży lub ceny. Ponownie możesz albo licytować więcej z wyższym budżetem. Możesz także utworzyć produkt. Na przykład możesz zagregować wszystkie produkty poniżej 5 €, a następnie między 5 a 15, między 15 a 30 i tak dalej. Nawet jeśli nadal nie jesteś pewien, jak grać. Na tej podstawie będziesz mógł ustawić optymalne stawki.
Czasami może się zdarzyć, że plik generowany przez programistów nie jest w 100% dokładny. W niektórych produktach może brakować opisu, który jest wysoce zalecany, ale nie obowiązkowy. A może niektórzy mają po prostu domyślny obraz, ponieważ rzeczywisty obraz nie mógł zostać pozyskany. Duże pliki są pełne takich nieścisłości. Chociaż możesz użyć dodatkowych plików, aby naprawić niektóre z tych problemów, są szanse, że nie będziesz w stanie ich naprawić. Dlatego chcesz wykluczyć lub przynajmniej ustawić niską stawkę na produkty z brakującymi atrybutami, ponieważ w zasadzie wyglądają źle w porównaniu z produktami konkurencji. Możesz przejść do karty diagnostycznej na koncie Google Merchant Center i pobrać pełną listę produktów, które mają problemy atrybutami. Następnie możesz dodać je do dodatkowego pliku i utworzyć kolumnę, której użyjesz do wypełnienia niestandardowego atrybutu etykiety w głównym pliku. Można to zrobić za pomocą wyżej wymienionej reguły „ustaw na”. Wartość, której możesz użyć w tym przypadku, może być „brakującym atrybutem”.
Zanim zaczniesz używać niestandardowych etykiet, musisz oczywiście pomyśleć, jak je zorganizować. Korzystanie z tabeli, takiej jak poniżej, pomaga określić właściwe cele i wartości, które pasują do konkretnych potrzeb.
Na podstawie poprzednich przykładów może to wyglądać w ten sposób:
Custom Label | Objective | Values |
0 | Hity | Wysokie obroty, niskie obroty |
1 | Spalające budżet | Wysokie przychody, niskie przychody |
2 | Wydarzenia | Nowe, Wyprzedaż, Promocja |
3 | Zysk | Wysoka marża, niska marża |
4 | Sezon | Boże Narodzenie, Superbowl, Zima |
Jedną z moich ulubionych niestandardowych etykiet w Zakupach Google jest <Nazwa produktu>.
Może to zabrzmieć dziwnie, ale w interfejsie Google można podzielić produkty według marki, typu produktu, kanału, identyfikatora przedmiotu itp. - ale nie można podzielić na tytuły produktów lub nazwy produktu. Zobacz zrzut ekranu 1.
Oto prosty trik polegający na sortowaniu według nazw produktów (tytułów) w interfejsie Google za pomocą niestandardowych etykiet i reguł plików.
Aby móc to zrobić w pierwszej kolejności, musisz dokonać drobnych poprawek w Merchant Center, w którym ustawisz etykietę niestandardową 0 jako równą tytułowi, używając reguł plików. Zobacz zrzut ekranu 2. W ten sposób przypisujemy etykiecie niestandardowej 0 wartość z istniejącego pliku - w tym przypadku tytuł produktu. Następnie możesz przejść do interfejsu Google AdWords i posortować według etykiety niestandardowej 0 - podobnie jak w widoku nazw produktów zamiast na przykład identyfikatora przedmiotu.
Ograniczenia: należy pamiętać, że istnieją ograniczenia dotyczące etykiet niestandardowych i można mieć tylko 1000 unikalnych wartości - więc powinno to działać poprawnie na kontach z mniej niż 1000 produktów.
Produkty podzielone według ID produktu vs produkty podzielone według tytułu produktu.
Inną ulubioną etykietą niestandardową są wiadra cenowe
Segmentacja lub grupowanie wiadra cenowego jest klasyczne i stanowi świetny sposób na oddzielenie produktów według przedziału cenowego. Jest to również przydatne, gdy występują duże różnice w cenach produktów. Grupując według cen, łatwo uzyskasz przegląd produktów, które zapewniają największą wartość dla Twojej kampanii i firmy.
Na przykład produkt, który kosztuje 150 USD, może być w przedziale cenowym „50–150 USD”.
Możesz zdefiniować kilka segmentów cenowych. Na przykład:
< $50 $50 - $150 > $150
Możesz utworzyć niestandardową etykietę wiadra cenowego bezpośrednio w Merchant Center, używając reguł pliku lub innych narzędzi optymalizacji plików innych firm.
Zazwyczaj używamy reguł pliku, w których ustawiamy warunek, jeśli cena jest większa niż „XX$”, a następnie ustaw etykietę niestandardową na “CenaProduktuPowyżejXX”
Wreszcie, mamy etykietę niestandardową konkurencyjne ceny
Jeśli ceny niektórych produktów są konkurencyjne, dlaczego nie wykorzystać ich w pełni? Dla niektórych klientów używamy ceny konkurenta w etykietach niestandardowych. W ten sposób możemy sprawdzić, czy produkty naszego klienta są tańsze lub droższe. Wiedząc o tym, możemy licytować bardziej agresywnie na produktach, o których wiemy, że są tańsze niż produkty konkurencji - zakładając, że będą działać lepiej ☺.
Istnieje kilka narzędzi, które można wykorzystać do uzyskania cen konkurencji i wyświetlania wewnątrz etykiety niestandardowej.
Gobinesan Rajaratnam - Conversio ApS I LinkedIn
Początkujący. Prostym sposobem skonfigurowania niestandardowych etykiet jest oparcie ich na cenach produktów, ponieważ ceny produktów często są dobrym wskaźnikiem zarobków.
Używając niestandardowej etykiety do wyceny produktu, zazwyczaj organizuję grupy niskich, średnich i wysokich cen produktów: 0-500DKK, 501-1.500DKK i 1.501DKK do maksymalnej ceny w pliku.
Ustaw priorytet kampanii na niski, średni i wysoki oraz stawki w tej kolejności.
Eksperci. Oprócz aranżacji produktów według ceny produktu, możesz użyć niestandardowej etykiety do stworzenia optymalnego „rozwiązania trzech kampanii”; Ogólne, marka i model/produkt. Ustaw priorytet kampanii jako odpowiednio wysoki, średni i niski oraz stawki w odwrotnej kolejności.
Następnie dodaj wszystkie terminy modelu i marki jako negatywy do ogólnych i wszystkich modeli/produktów do kampanii marki. Preferuję korzystanie ze wspólnego budżetu dla wszystkich trzech kampanii, a to pozwala Ci licytować najniżej dla produktów ogólnych, więcej dla marki i najwięcej dla modelu/produktów.
Używanie niestandardowej etykiety jest również możliwe w przypadku produktów sezonowych i jeśli masz więcej niż np. 8 produktów w magazynie i chcesz je sprzedać, możesz automatycznie umieścić je w kampanii o wyższym priorytecie.
Andreas Lang - Search Partners I LinkedIn
Etykiety niestandardowe to przede wszystkim rozróżnianie stawek w kampaniach i grupach produktów.
Identyfikacja kluczowych różnic w oczekiwanej wydajności produktu pozwala odpowiednio dostosować stawki. Poniżej znajdują się niektóre z moich ulubionych, które można skonfigurować za pomocą DataFeedWatch.
W zależności od branży może zaistnieć potrzeba częstej aktualizacji tego elementu (np. w przypadku książek). Być może specjalista PPC nie jest najlepiej poinformowany, aby wiedzieć, co będzie bestsellerem z wyprzedzeniem, więc oparcie etykiet na „jest na liście” oznacza, że inna osoba z tymi informacjami może aktualizować ją w ramach udostępnionego arkusza kalkulacyjnego.
Thomas Byskov Madsen - Dept I LinkedIn I Facebook
Jedną z moich ulubionych etykiet jest zdecydowanie etykieta „na wyprzedaży”. Często widzimy, że nasi klienci są bardziej konkurencyjni cenowo w porównaniu z konkurentami, gdy mają produkty na wyprzedaży, dlatego staramy się skupiać na tych produktach. Cena jest również czynnikiem rankingu w Zakupach Google i ważne jest, aby nie przegapić konwersji z powodu, na przykład, niskich stawek.
Inne moje ulubione etykiety to nasze etykiety sezonowe, których używamy zgodnie z porami roku: Czarny piątek, Świąteczna Wyprzedaż, Styczniowa Wyprzedaż, Sezon wysoki/Sezon niski, itp.
W ten sposób znacznie łatwiej jest dostosowywać stawki w zależności od sezonu - na przykład, chcemy licytować więcej na stroje kąpielowe, kiedy zbliżamy się do lata w porównaniu do tego, co chcemy w środku zimy. Poza tym zawsze są lepsze opcje sprzedaży w wysokim sezonie, kiedy licytujesz wyżej na przedmioty, których nie możesz sprzedać za dużo. Można powiedzieć, że używamy niestandardowych etykiet, aby przełączać się między różnymi porami roku w znacznie łatwiejszy i skuteczniejszy sposób.
Brian Ahle - Searchmind I LinkedIn
Ponieważ „dane” znajdują się w naszym DNA, zawsze pracujemy z jak największą ilością danych. Przez lata pomagaliśmy wielu klientom, w tym niektórym z największych duńskich firm. Kiedy pracujemy na kontach Adwords naszych klientów, nigdy nie robimy niczego, co nie jest oparte na danych. Dokładnie analizujemy wszystkie dane, które możemy znaleźć i aktywnie współpracujemy z danymi naszych klientów. Jedną z rzeczy, z którymi współpracujemy, są etykiety w kampaniach AdWords oraz niestandardowe etykiety dla kampanii Zakupów Google.
Dwie z najbardziej lubianych przez nas etykiet to najczęściej „Sezon” i „Marża”. Etykiety te są niezwykle pomocne, gdy pracujemy ze strategiami licytowania. Jeśli nie używasz etykiet i chcesz zacząć od jednej etykiety, przejdź do „Marży”. Ta jest konieczna.
Dlaczego etykiety „Sezon” i „Marża” są tak przydatne?
Etykiety te są przydatne, ponieważ można zdefiniować wartości takie jak „Zima”, „Wiosna”, „Lato”, „Jesień” (dla sezonu) lub „NiskaMarża”, „WysokaMarża” (dla marży), aby lepiej kierować klientów z właściwymi produktami we właściwym czasie i mieć kontrolę nad ofertami. Jeśli popyt na produkt nie zmienia się w ciągu roku, nie potrzebujesz „Sezonu”. Jeśli prowadzisz kampanie AdWords, spróbuj najpierw sprawdzić dane rozmiarów. Czy popyt zmienia się w ciągu roku? Jeśli odpowiedź brzmi „tak”, należy użyć „Sezonu” w kampaniach Zakupów Google. Aby zrozumieć, czy produkt ma „NiskąMarżę”, „WysokąMarżę”, ściśle współpracujemy z naszymi klientami, ponieważ zazwyczaj posiadają te dane. Informacje te są dla nas bardzo cenne, dlatego możemy określić najlepszą strategię licytacji, abyśmy nie tylko uzyskali jak najwięcej konwersji, ale także osiągnęli najwyższą rentowność dla naszych klientów.
Thomas Jaskov - Jaskov Consult I LinkedIn
Wnioski: Dlaczego to wszystko ma znaczenie?
Google coraz bardziej naciska na zautomatyzowane rozwiązania do licytowania i inteligentne kampanie oparte na uczeniu maszynowym. Kampanie zakupowe zoptymalizowane pod kątem celów to tylko najnowszy przykład. Dlatego możesz zadać sobie pytanie, czy cała ta segmentacja nadal ma znaczenie.
Odpowiedź brzmi: tak, nadal działa, bardziej niż kiedykolwiek wcześniej. W związku z tym, że reklamy produktów uzyskują coraz większy udział w kliknięciach na stronie wyników Google, bardzo ważne jest, aby reklamodawcy pokazywali swoje produkty w najwyższym możliwym rankingu, aby pokonać konkurentów i uzyskać kliknięcie.
W rzeczywistości sekcja produktów w Google może wyświetlać do 30 produktów na komputerze (mniej na telefonie komórkowym), ale tylko kilka z nich jest widocznych bez „przesuwania”. Chcesz znaleźć się wśród najlepszych, ponieważ jest najbardziej prawdopodobne, że wygrają kliknięcie.
Podczas ostatniej konferencji detalicznej Google w Dublinie stwierdzono, że 45% kliknięć PLA to pierwszy wynik. Chcesz, aby Twoje produkty były tym wynikiem. Biorąc pod uwagę, że nie możesz licytować słów kluczowych i nie możesz zdecydować, kiedy i gdzie pokazać konkretne produkty, jedynym sposobem na skuteczne upewnienie się, że najlepsze produkty są najlepiej oceniane, jest segmentacja pliku poprzez grupy produktów i etykiety niestandardowe. Ponadto wiele grup produktów daje więcej sygnałów do systemu uczenia maszynowego Google, tak samo jak wiele list odbiorców.
Dlatego też chcesz segmentować jak najwięcej, nawet jeśli już korzystasz z automatycznych strategii ustalania stawek Google lub uniwersalnych kampanii zakupowych.
Ukryta funkcja niestandardowych etykiet - pokazuje, jak segmentacja produktów może być pomocna w poszukiwaniu nowych strategii i testowaniu hipotez biznesowych.
Łatwe kroki do ustawienia niestandardowych etykiet - to zwięzłe podsumowanie tworzenia niestandardowych etykiet w Zakupach Google. To świetny zasób, jeśli chcesz odświeżyć swoją wiedzę na temat niestandardowych etykiet raz na jakiś czas.
Priorytety w Zakupach Google - pokażą Ci, jak zastosować niestandardowe etykiety w strategii kampanii, aby wykorzystać priorytety kampanii Zakupów Google.
Podstawowe informacje o optymalizacji plików produktowych z Zakupów Google - Etykiety niestandardowe to tylko jeden z wielu elementów prawidłowo zoptymalizowanego pliku produktowego. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o innych sposobach optymalizacji kampanii zakupowych, sprawdź ten artykuł w Sidecar.